צור קשר


למידע נוסף

והזמנות

054-3544-325

חוות סוסים

חוות סוסים

חוות סוסים דור

חוות סוסים דור ממוקמת במרכז חוף הכרמל בסמוך לחוף הים -חוף דור טנטורה. 
חוות הסוסים ממוקמת לצד איים, מפרצים ובריכות דגים. 
חוות סוסים דור מתמחה בגידול ואילוף סוסים ,השבחת גזע וטיולי רכיבה על סוסים. 
בנוסף פינת חי מגוונת, שפע פעילויות עבור יחידים וקבוצות מאורגנות .

המודעות לרכיבה על סוסים גדלה בשנים האחרונות, בין אם לצורכי טיפול ע"י רכיבה שמטרתה טיפולית או לשם הנאה מהרכיבה עצמה. ברכיבה על סוסים ניתן לטפח אסרטיביות,לשפר את הביטחון העצמי לסגל תכונות של מנהיגות ,שיתוף פעולה ועזרה הדדית. רכיבה על סוסים מעניקה יציבות, משפרת מוטוריקה בין אם גסה ובין אם עדינה, שיפור הקואורדינציה וחיזוק השרירים בגוף.

לסוסים ישנה יכולת ריפוי פנימית טיפולית גם מבחינה פסיכולוגית ועיקרה היא יצירת קשר רגשי בין המטופל והסוס. המטרה היא מתן אפשרות למטופל להיעזר בסוס על מנת שירגיש נוח עם עצמו.

חוות סוסים למדריך יש תפקיד חשוב והוא לדאוג שכל הפרמטרים הללו יתמזגו יחדיו ודאגה לכך שהמטופל לא יחוש פחד כלשהו כלפי הסוס ,דבר אשר עלול להזיק לו. הסוסים מרגישים את מצבו הרגשי של האדם בכל רגע נתון, מה מצב רוחו , האם קיימת אצלו בעיה כלשהי, ולפיכך הסוס יודע להתייחס למטופל תוך כדי הבנת צרכיו.

בנוסף, רכיבה על הסוסים תורמת ליציבות הגוף והנפש של האדם. האדם יכול לחוש את גופו וכך הוא נעשה מעורב יותר באופן משמעותי בפעילות עם הסוס ומשיג אפקט של ריפוי עוצמתי. המצב האידיאלי הוא יצירת מצב המאפשר למטופל ללמוד ולשלב דפוסי איזון חדשים בחייו, שיוכל לקחת מתחום הרכיבה ולשלבם בחייו היום-יומיים.

 
חוות הסוסים דור אנו עוזרים לרוכב לקחת חלק מפעילות תנועתית וכך ניתן לחדור לנפש האדם דרך הגוף , שיטה אשר יכולה לקדם ריפוי, למידה וצמיחה.

סוס הינו חיה אצילית ומאוד עדינה , היכולה לשאת על גבה משאות כבדים. עיקר המזון שאוכל הסוס הוא עשב וחציר.תוחלת החיים של הסוס הינה בין עשרים וחמש לשלושים שנה.  בראשית האנושות הסוס נרתם לשירות בידי האנשים שאילפו אותו ובייתו אותו לצרכיהם במשק ובחקלאות לנשיאת מחרשות ועגלות משא. בעבר, לפני המצאת הקיטור היווה הסוס כלי תחבורה מרכזי .בנוסף הסוס בעבר וגם היום מגויס לכוחות המשטרה עבור עבודות שיטור והפרות סדר. בספורט הסוס משתתף במרוצים ותחרויות.

נשמח לראותכם חוות סוסים דור